Oferowane przez firmę preparaty opracowywane oraz produkowane są w niemieckim laboratorium specjalizującym się w nanotechnologii. Analiza hodowli bydła w Polsce z punktu widzenia lekarza weterynarii pozwoliła dokładnie określić potrzeby hodowców w zakresie profilaktyki chorób bydła oraz cieląt.

Produkty firmy VitalVet wykorzystywane są przy najczęściej występujących chorobach w stadzie powodujących spadek mleczności oraz brakowanie krów i cieląt w stadzie.

Produkty marki VitalVet wykorzystują najnowszą technologie produkcji. Nanotechnologia pozwala zwiększyć bioprzyswajalność preparatu do 90 proc. Jest to maksymalne wykorzystanie produktu podawanego do przewodu pokarmowego.

Według producenta produkty wyróżniają się niezwykle bogatym składem i na polskim rynku nie istnieją preparaty o podobnym składzie jakościowym. Wykorzystanie chelatowych form witamin oraz mikro i makroelementów oraz form nanotechnologii zwiększa atrakcyjność produktów oraz powoduje bardzo szybki efekt działania. Suplementy oferowane są w wygodnej do stosowania formie bolusów.