Tegoroczna, VI już edycja jest szczególna, ponieważ odbędzie się w nowej lokalizacji - tym razem spotkamy się 7 listopada w Warszawie w Pałacu Kultury i Nauki. Nowa lokalizacja pozwoli nam zaoferować jeszcze ciekawszy program konferencji, więcej sesji tematycznych oraz okazji do dyskusji i wymiany poglądów.

Jednym z 5 bloków tematycznych, zaplanowanych podczas konferencji, będzie produkcja mleka.

Spotkanie rozpoczniemy od debaty, podczas której wraz z zaproszonymi ekspertami zastanowimy się nad bieżącymi problemami sektora. Tym razem hasłem przewodnim będzie „Polskie mleko w światowej skali”. Po zniesieniu kwotowania produkcji, rynek mleka z europejskiego stał się globalnym, co oznacza, że jesteśmy teraz w większym stopniu zależni od tego, co dzieje się w sektorze na całym świecie. Z uczestnikami debaty zastanowimy się jak trendy światowe wpływają na ceny surowca w Polsce i jak zmienia się konkurencyjność sektora w nowej rzeczywistości.

W części wykładowej odpowiemy m.in. na pytanie: Jak efektywnie zbierać pasze? Dr Marek Gaworski porówna różne technologie zbioru pasz objętościowych, zestawiając jednocześnie ich koszty i zastosowanie w zależności od skali gospodarstwa. Z kolei dr Marcin Gołębiewski przedstawi temat dotyczący nowoczesnego budownictwa inwentarskiego. Dowiemy się jak wybudować lub zmodernizować oborę, aby zapewniała wysoki komfort zwierząt i łatwość obsługi dla hodowcy.

Nowością na naszej konferencji będą stoiska eksperckie, gdzie można będzie nieodpłatnie uzyskać darmowe porady specjalistów z danej dziedziny. W przypadku bydła stoisko eksperckie będzie obejmowało zagadnienia dotyczące budowy, modernizacji i wyposażenia obór.

Szczegółowa agenda spotkania dostępna jest na stronie konferencji