Spotkanie tradycyjnie rozpoczniemy od debaty, podczas której poruszymy ważne dla branży tematy. Hasłem przewodnim debaty będzie „Świadomy rozwój gospodarstwa”. Zaproszeni goście postarają się odpowiedzieć na nasze i Państwa pytania, m.in. jak funkcjonować na zmiennym rynku mleka, jakich błędów unikać podczas podejmowania decyzji inwestycyjnych, tak aby były one efektywne, a nie tylko efektowne.

W części wykładowej kontynuując temat inwestycji, dowiemy się o czy należy pamiętać podczas planowania inwestycji i opracowywania biznesplanu. Okiem eksperta spojrzymy także na aktualną sytuację na krajowym i europejskim rynku mleka, z uwzględnieniem bieżących cen i prognoz rynkowych.

Dużą uwagę poświęcimy również tematom związanym z efektywnym gospodarowaniem na użytkach zielonych. Prof. dr hab. Piotr Goliński przedstawi możliwości maksymalizacji potencjału użytków zielonych w produkcji pasz objętościowych. Nie zabraknie też porad dotyczących prawidłowego doboru i użytkowania maszyn, zapewniających przygotowywanie pasz najwyższej jakości.

Kolejny blok tematyczny obejmować będzie zagadnienia związane ze zdrowotnością zwierząt i jej wpływem na produkcję mleka. Dr Marcin Gołębiewski w swojej prelekcji wykaże jak zdrowotność racic wpływa na produkcję mleka i długość okresu użytkowania krów. Z kolei prof. dr hab. Jan Twardoń przedstawi temat dotyczący zdrowotności wymienia w aspekcie wysokiej produkcji mleka o dobrej jakości. Usłyszymy również o możliwościach prowadzenia terapii mastitis w obliczu narastającego zjawiska antybiotykooporności.

Program jest bogaty, a liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy i do zobaczenia w Piątnicy!

>>>Nie czekaj więc i zarejestruj się jeszcze dziś!<<<