W nowej generacji mieszanek mineralnych Josera zastosowano nowoczesne rozwiązania z zakresu nutrigenomiki, zajmującej się wpływem bioaktywnych składników diety na regulację ekspresji genów. Bioaktywne składniki diety działają na poziomie komórkowym, dzięki czemu wpływają na funkcjonowanie tkanek, organów i całego organizmu.

Nutribiotyczne mieszanki mineralne, poza podstawową funkcją (źródła makro, mikroelementów i witamin) ukierunkowane są na poprawę zdrowotności krów oraz optymalizowanie procesów trawiennych, co w efekcie przynosi wyższą wydajność, lepsze wskaźniki produkcyjne i ekonomiczne stada.

Wykorzystany w nowej generacji mieszanek mineralnych NutriBiotic® zawiera składniki bioaktywne mające zdolność do neutralizacji występujących w komórkach szkodliwych wolnych rodników oraz redukcji poziomu ich wytwarzania przez organizm krowy. Dzięki temu pozytywnie wpływa na zdrowotność wysokoprodukcyjnych zwierząt.

Zawarty w nowej linii mieszanek mineralnych NutriBiotic® stanowi zestaw naturalnych substancji czynnych pochodzenia roślinnego o dużej aktywności (wtórnych metabolitów roślinnych), które działają w organizmie krowy na poziomie komórkowym, co sprawia, że efektywnie wspiera funkcjonowanie tkanek, kluczowych narządów (wątroba, przewód pokarmowy, gruczoł mlekowy) i całego organizmu. W skład linii mieszanek wchodzą dwa produkty: mieszanka DairyMineral oraz DairyComplex.