Przewodnim tematem Konferencji będzie hodowla bydła i produkcja mleka w obliczu zmieniającego się klimatu. Niestety zmiany te w większości działają na niekorzyść dla tego sektora produkcji. Bydło nie toleruje wysokich temperatur, a te coraz częściej pojawiają się w naszym kraju. Wraz z falami upałów w oborze pojawia się zjawisko stresu cieplnego.

Na Konferencji omówimy praktyczne rozwiązania umożliwiające ograniczenie skutków stresu cieplnego w oborze, co pozwala uniknąć drastycznego spadku produkcji mleka podczas upałów.

Powtarzające się upały niejednokrotnie niosą za sobą również występowanie suszy, co z kolei utrudnia zebranie dostatecznej ilości pasz. Na spotkaniu dowiemy się jak organizować bazę paszową w obliczu powtarzających się deficytów wody.

Ze stresem cieplnym wiążą się także schorzenia charakterystyczne dla tego okresu. Tzw. letnie choroby zagrażają produkcji i zdrowiu zwierząt. Podpowiemy jak więc sobie z nimi radzić i jak im zapobiegać, aby utrzymać zwierzęta w dobrej kondycji, a produkcję na wysokim poziomie.

Podczas spotkania porozmawiamy również o wyzwaniach w produkcji zwierzęcej pod kątem jej wpływu na zmiany klimatyczne. W jakim stopniu bydło wpływa na klimat? Czy czekają nas nowe ograniczenia i trudności w funkcjonowaniu gospodarstw?

Zapraszamy do rejestracji!