Folia Ampolfarm gwarancją pełnowartościowej kiszonki

Produkcja paszy o wysokich parametrach odżywczych wymaga sprawdzonego i skutecznego sposobu pakowania plonów. Maksymalne zabezpieczenie gwarantuje folia do sianokisznoki Ampolfarm dostępna tylko w Ampol-Merol.

Jej wymiary to 500 mm x 1800 i 750 mm x 1500 mm. Produkowana metodą rozdmuchu BLOWN, w białym kolorze, o grubości 25μm, wykonana z materiału mLLDPE i posiadająca 5 warstw wykazuje szereg korzyści z zastosowania. Odporna na działanie promieni UV, a także na przebicia i rozdarcia pozwala na bezproblemowe i szczelne owijanie beli.

Dzięki temu można łatwo transportować, przenosić i składować plony. Podkreślenia wymaga również jej bardzo duża wytrzymałość, ponieważ trwałość folii Ampolfarm szacuje się na 12 miesięcy od momentu zawinięcia beli.

Rzepak ozimy Ragnar

Najnowsza odmiana mieszańcowa rzepaku ozimego Ragnar, znajdująca się w ofercie Ampol-Merol, to zdecydowany hit tego roku. Zarejestrowana w 2018 r., wyhodowana przez Rapool od razu zrobiła wrażenie, osiągając rekordowe wyniki plonowania.

Genetyczna odporność na Wirusa Żółtaczki Rzepy (TuYV) pozwala maksymalizować plon dzięki wysokiemu poziomowi zdrowotności.

Lustracje pól na przełomie marca i czerwca 2019 r. pokazały, że Ragnara charakteryzuje wyjątkowa zimotrwałość i bardzo silna energia wschodów. Z kolei palowy system korzeniowy gwarantuje dostęp do głębszych warstw gleby, dzięki czemu roślina lepiej zaopatruje się w składniki pokarmowe i wodę.

Rozwój wegetacyjny rzepaku ozimego Ragnar można obserwować na kanale YouTube Ampol-Merol, gdzie prezentujemy stan plantacji na przestrzeni kilku miesięcy.