Oferowany system osłon na kiszonki, nie wymaga obciążeń w postaci starych opon czy worków z piaskiem. Osłony są dostarczane w postaci wstęg o szerokości 2 metrów każda i są napinane na górze opatentowanym systemem pasów. Nakładając częściowo wstęgi na siebie, pozwala to pokryć całą powierzchnię kiszonki. Boki wstęg są dociskane do ściany silosu. Zawierają dodatkowo specjalny drenaż odprowadzający deszczówkę.

Zakładanie i zwijanie osłony nie wymaga dużego wysiłku fizycznego. Podczas pobierania kiszonki, wstęgi umożliwiają jej stopniowe odkrywanie. W momencie nieużywania osłony, można ją składować i przechowywać w specjalnie przeznaczonym do tego metalowym koszu, który jest dostępny w ofercie jako dodatkowa opcja.

Dużą zaletą produktu jest elastyczność jego zastosowania, która daje możliwość zabezpieczenia silosu o dowolnych wymiarach. Bardzo wytrzymała siatka, dostępna w gramaturze: 195g/m² lub 260g/m², pozwala zabezpieczyć kiszonkę m.in. przed krukami.

Wyposażenie systemu w rurki drenażowe odprowadzające odcieki kiszonkarskie i deszczówkę, ogranicza możliwość podsiąkania kiszonki i zmiany jej suchej masy. Przewidywany przez producenta okres użytkowania deklarowany jest na ponad 10 lat.