Jak dowiedział się portalspożywczy.pl Rada Nadzorcza większością ponad 2/3 głosów przegłosowała odwołanie Michała Matuszczyka, który funkcję przewodniczącego pełnił od maja 2018 roku. Tadeusz Konieczny w Radzie Nadzorczej zasiada od 2014 roku. - Nie chcę komentować decyzji Rady, chociaż potwierdzam, że taka zmiana nastąpiła. Nie jestem do tego upoważniony, nie chciałbym także wchodzić w kompetencję tego organu. To decyzja Rady, która musiała mieć swoje przesłanki, skoro taka większość radnych była za tą decyzją - powiedział serwisowi portalspożywczy.pl Ryszard Pizior, prezes OSM Włoszczowa.

Jak dodaje, ta decyzja oznacza kontynuację. - Wspólnie z Radą Nadzorczą zarząd będzie dbał o rozwój firmy oraz o systematyczny wzrost ceny skupowanego mleka. Nowy przewodniczący deklaruje pełną współpracę z zarządem dla dobra spółdzielni i skupionych w niej rolników - podkreśla prezes Pizior.

OSM Włoszczowa ma dobre wyniki za 2019 rok. Spółdzielnia zanotowała 6 proc. wzrost sprzedaży, a jej przychody przekroczyły 460 milionów złotych. Skup mleka wzrósł o 3 proc., a płacona cena za mleko jest o 5 groszy wyższa niż średnia krajowa.

- Mamy się czym pochwalić. Liczby jasno wskazują, że firma się rozwija i sprawy idą w dobrą stronę. Tylko sera dojrzewającego sprzedaliśmy ponad 18 tysięcy ton, o tysiąc więcej niż w 2018 roku - mówi Ryszard Pizior.