Przepisy dokładnie określają wysokość takiego ogrodzenia, które zgodnie z ustawą Prawo Budowlane (art. 29 ust. 2), mogą sięgać do wysokości 2,20 m. Można je budować bez konieczności zgłaszania takiej inwestycji stosownym urzędom, ani tym bardziej nie będzie do tego potrzebne pozwolenie na budowę.

O wiele większym wyzwaniem może stanowić podłączenie ogrodzenia do prądu, który może wyrządzić krzywdę ludziom lub zwierzętom.

Zgodne z art. 160 ustęp 1 kodeksu karnego, kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Dodatkowo art 6.1. i 1a  ustawy o ochronie zwierząt zabrania zabijania zwierząt, jak i znęcania się nad nimi. Dlatego też rolnik decydujący się na montaż ogrodzenia pod napięciem, musi wybrać takie rozwiązanie, które nie będzie stanowić zagrożenia zarówno dla przypadkowych ludzi, jak i zwierząt. Innymi słowy, człowiek lub  zwierzę po zetknięciu z linią napięcia powinni przeżyć tylko nieprzyjemny szok, który ma zadziałać odstraszająco. Jakie rozwiązania się w tym wypadku najlepiej sprawdzą? >>>>TUTAJ <<<<prezentujemy ciekawe rozwiązania