Gładkie wymiona bez owłosienia są łatwiejsze do utrzymania w czystości. Szczególnie jest do widoczne, kiedy podczas mycia strzyków brudna woda ścieka po owłosieniu i kumuluje się na wierzchołku strzyka, co powoduje zanieczyszczenie mleka bakteriami. Taka sytuacja może przyczyniać się również do rozwoju stanów zapalnych gruczołu mlekowego.

Opalanie wymion jest bardzo proste i szybkie. Narzędziem niezbędnym do tego zabiegu jest butla gazowa z dyszą o płaskim strumieniu. Przed przystąpieniem do pracy konieczne jest zaklejenie otworów powietrznych, dzięki czemu odcina się dopływ tlenu do palącego się gazu. Dzięki temu otrzymujemy zimny płomień.

Zanim skierujemy płomień na wymię należy je oczyścić z resztek słomy oraz upewnić się czy płomień jest na pewno zimny, poprzez zbliżenie do niego ręki. Sam zabieg trwa zaledwie kilka sekund. Jedną ręką szybkim ruchem przeciągamy płomień wzdłuż wymienia, a drugą usuwamy opalone włosy.

W przypadku dużego owłosienia czynności należy powtórzyć do momentu uzyskania gładkiej skóry. Jeden zabieg wystarcza na ok. dwa miesiące.