Jak czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie OSM Koło: „Z dniem 1 października 2019 r. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole oficjalnie i w całości przejęła OSM w Ostrowie Wielkopolskim. Stało się to na wniosek Mleczarni w Ostrowie, która miała problemy z działalnością, a chciała nadal pozostać w takiej formie spółdzielczej, oraz za zgodą Zarządu OSM Koło i uchwałą Zebrania Przedstawicieli kolskiej OSM z dnia 29 czerwca 2019 r. Fuzja z OSM Koło to szansa dla Ostrowa na przetrwanie i rozwój. Obecna sytuacja OSM Koło jest bardzo dobra. To jedna z najlepszych spółdzielni w Polsce! Tak wynika z audytów finansowych firmy.”

Na Walnym Zebraniu Przedstawicieli OSM Ostrów Wielkopolski delegaci przy sprzeciwie tylko jednej osoby podjęli decyzję o połączeniu z OSM Koło. Dzięki przyłączeniu zakładów w Ostrowie, OSM Koło stworzy w południowej Wielkopolsce bazę skupu ponad 300 tys. litrów mleka dziennie.

– Możecie być dumni z tego, że macie taką mleczarnię i takiego prezesa, skoro 22 na 23 delegatów zagłosowało za połączeniem z Kołem. Przejmując Ostrów zyskujecie nieruchomości, niezadłużoną mleczarnią i 113 dostawców, a dostawcy, którzy odeszli z Ostrowa, przeszli do Koła – skomentował fuzję Przemysław Wilgocki, przewodniczący Rady Nadzorczej OSM Ostrów Wielkopolski.