- Z przykrością informujemy, że w okresie pandemii pojawiają się osoby, które oferują produkt nazywany „mlekiem leczącym COVID-19". Osoby oferujące tego rodzaju produkt są oszustami – informuje w komunikacie Polska Izba Mleka.

Według danych PIM, ofiarą naciągaczy padają osoby starsze, a więc słabsze, bezbronne, a które – jak podkreśla Minister Zdrowia – są szczególnie narażone na zakażenie i chorobę COVID-19. Okazuje się, że oszuści oferują ten produkt w opakowaniach litrowych za horrendalną ceną ok. 100 zł za litr. Jednak jak podkreśla PIM, żaden producent i przetwórca mleka nie jest związany z tą haniebną próbą oszustwa ludzi, w tak trudnej sytuacji w jakiej znalazł się dziś cały świat.

Polska Izba Mleka apeluje i prosi wszystkich, którzy już mieli kontakt z taki oszustami albo mają wiedzę o takich zdarzeniach o przekazanie informacji na ten temat Policji.

- W tych trudnych chwilach troska o osoby starsze nabrała szczególnego znaczenia. Apelujemy i prosimy o zadbanie o nasze babcie i dziadków, ciocie i wujków oraz o naszych starszych wiekiem sąsiadów. Zadbajmy o naszych bliskich – apeluje PIM.

Polska Izba Mleka zapewnia również, że mleko pochodzące od polskich rolników, a następnie przetwarzane w polskich mleczarniach jest najwyższej jakości oraz w pełni bezpiecznym produktem żywnościowym. Mleko jak i produkty z niego mogą spożywać wszyscy bez względu na wiek. Dodatkowo PIM przypomina, że COVID-19 nie przenosi się za pośrednictwem żywności i polskie mleko i produkty mleczarskie są bezpieczne.