- Firma PH Konrad chętnie wspiera akcje charytatywne, w związku z czym nie mogliśmy nie wziąć udziału w 25 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na tegoroczną aukcję wspierającą ten charytatywny cel wystawiliśmy możliwość zakupu za symboliczny 1 zł Zakręconej Nelly – mówi Ewa Olender – Obiedzińska Kierownik Działu Marketingu.

Wystawiona na aukcję sztuka jest to holenderską jałówką cielną rasy holsztyńsko-fryzyjskiej odmiany czarno-białej. Ma 25 miesięcy, waży ok. 600 kg i przeznaczona jest do hodowli mlecznej. Zakręcona Nelly ma bardzo łagodny temperament, a za 1,5 miesiąca planowane jest jej wycielenie i w efekcie stanie się pełnowartościową mleczną krową. Aukcja odbywa się za pośrednictwem portalu allegro i będzie trwała 14 dni.

- Mamy nadzieję, że licytacja zakończy się dużym sukcesem i uda nam się zebrać znaczącą kwotę, by wesprzeć działania WOŚP. Dla Hodowców to wyjątkowa okazja, by pozyskać wartościową jałowicę do swojego stada, a tym samym wesprzeć charytatywny cel. Zaznaczamy jednak, że Zakręcona Nelly trafi tylko i wyłącznie w dobre ręce! Osoba, która wylicytuje możliwość przyjęcia naszej Nelly do swojego gospodarstwa będzie sprawdzona, czy spełnia warunki do tego, aby mogła się nią odpowiednio opiekować – dodaje Ewa Olender-Obiedzińska.