- To wielka radość, że po dwóch latach pandemicznych obostrzeń znowu możemy być razem i cieszyć się z osiągnięć najlepszych hodowców bydła mlecznego w naszym kraju. Zeszłoroczna E-Gala mimo iż udała się fantastycznie i wzbudziła spore zainteresowanie, nie była w stanie zapewnić takiej satysfakcji i emocji jakie niesie poczucie wspólnoty i dzielenia się radością z sukcesu – mówiła Marta Manowska, prowadząca spotkanie.

Wyróżnienia wręczono dla 71 hodowców w 18 kategoriach wydajnościowych i hodowlanych. Producenci otrzymali nagrody w postaci kryształowej kanki lub pucharu z motywem podwójnej helisy DNA oraz kolczykownice do elektronicznych i wizualnych kolczyków dla bydła. Najlepsi hodowcy otrzymali również vouchery na usługę genotypowania pięciu samic w Laboratorium Genetyki Bydła w Parzniewie oraz tablice oborowe oznaczające hodowców, jako liderów w branży.

Podczas Mlecznej Gali świętowano jednocześnie jubileusz 15-lecia oceny wartości użytkowej bydła realizowanej przez Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka.