Udój krów mlecznych jest dość uciążliwym zajęciem, wymagającym dużej zręczności i sprawnego działania. Jest to praca wykonywana dwu- lub trzykrotnie w ciągu dnia przez cały rok. Ważne więc, aby jak najbardziej ułatwić sobie to zajęcie.

Sam aparat udojowy waży kilka kilogramów, co wydaje się niewielkim obciążeniem, jednak przemieszczanie go kilkadziesiąt razu w przypadku większego stada krów staje się dość ciężką pracą, szczególnie dla kobiety. Ramię podtrzymujące aparat udojowy może to zajęcie ułatwić i usprawnić.

Ramię podtrzymujące DeLaval CSA20 to dość praktyczne i wygodne rozwiązanie poprawiające ergonomię podczas doju. Jego prosta budowa umożliwia bezproblemowe użytkowanie. Nowe ramię podtrzymujące aparat łączy lekki funkcjonalny kształt, poprawioną ergonomie pracy dojarzy, a także efektywność doju w jednym rozwiązaniu.

Urządzenie to stanowi pomocną dłoń w czasie doju - naśladuje ruchy ludzkiej ręki w czasie zakładania i zdejmowania aparatu. Dzięki płynnym ruchom DeLaval C20 może podążać za naturalnymi ruchami krów w czasie doju.