Notowania produktów mleczarskich na nowozelandzkiej giełdzie Global Dairy Trade rosną stale od listopada 2020 r.
Na ostatniej aukcji GDT z 16 lutego br. notowania produktów mleczarskich wzrosły po raz czwarty w tym roku i jednocześnie siódmy raz z rzędu. Tym razem ogólny indeks giełdowy podskoczył o 3,0 proc.
Wzrost ogólnego indeksu cenowego spowodował podwyżki we wszystkich dostępnych kategoriach produktów mleczarskich. Największy wzrost wystąpił w przypadku pełnego mleka w proszku (+ 4,3 proc.) oraz sera Cheddar (+ 2,4 proc.).
W ofercie nadal niedostępna jest serwatka w proszku. Tego dnia sprzedano łącznie 26 883 t produktów mleczarskich, czyli niemal 2 tys. ton mniej niż w poprzedniej aukcji.
Wyniki ostatniej sesji GDT kształtują się następująco:
• Bezwodny tłuszcz mleczny – wzrost o 1,1 proc.,
• Masło – wzrost o 2,0 proc.,
• Maślanka w proszku – nie oferowana,
• Ser Cheddar – wzrost o 2,4 proc.,
• Laktoza – wzrost o 0,4 proc.,
• Odtłuszczone mleko w proszku – wzrost o 0,3 proc.,
• Serwatka w proszku – indeks niedostępny,
• Pełne mleko w proszku – wzrost o 4,3 proc.
Notowania produktów mleczarskich utrzymują się na wysokim poziomie. Wyższe stawki od obecnych ostatni raz odnotowano na aukcji 15 kwietnia 2014 roku. Oznacza to, że stawki są najwyższe od niemal 7 lat.
Płody rolne możesz sprzedać zostawiając ogłoszenie na gieldarolna.pl


Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (19)