- Branżę mleczarską czekają poważne zmiany i wyzwania w najbliższych latach. Znacząco zmieni się polityka wspólnotowa, nowe perspektywy finansowe, Brexit czy niestabilność cen, zapowiedziane zmiany polityki państw wobec rynku mleczarskiego - mówi Agnieszka Maliszewska organizator Forum Spółdzielczości Mleczarskiej.

Obecnie trwają przygotowania do XVI Forum Spółdzielczości Mleczarskiej. To jedna z największych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej międzynarodowa konferencja branży mleczarskiej.

Ubiegłoroczne Forum, z udziałem Phila Hogana europejskiego komisarz ds. rolnictwa i rozwoju wsi i ministrów rolnictwa Grupy Wyszehradzkiej, było dowodem na rosnącą pozycję polskiego mleczarstwa.

W tym roku Forum Spółdzielczości Mleczarskiej odbędzie się w dniach 26-28 września w Hotelu Narvil Conference & Spa w Serocku. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Komisji Europejskiej ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi odpowiedzialni za wspólną politykę rolną oraz przedstawiciele ambasad, ministerstw rolnictwa, radców rolnych, administracji rządowych oraz eksperci i praktycy branży mleczarskiej. W tegorocznym Forum weźmie udział ponad 250 osób z kilkunastu krajów.