Nowym prezesem PZHiPBM został Jacek Zarzecki. Jest to postać znana w środowisku m.in. z bycia prezesem spółki Bydło Mięsne, odpowiadającej za koordynację aukcji bydła mięsnego w Janowie. Nowy prezes PZHiPBM jest aktywnym zawodowo rolnikiem. Prowadzi wraz z małżonką gospodarstwo rolne, hoduje bydło rasy Limousine oraz zajmuje się ekologiczną uprawa zbóż.

Nowy prezes PZHiPBM ma już ustalone priorytetowe działania. Obok polepszenia kontaktu z hodowcami i lepszej wymiany doświadczeń, jest to wspieranie spożycia mięsa wołowego w Polsce.

- W najbliższym czasie przedstawimy kontrakt dla Związku, który będzie zawierał najważniejsze cele w kierunki rozwoju hodowli bydła mięsne w Polsce. Według mnie najważniejszą rzeczą jest zatrzymanie spadkowej tendencji spożycia wołowiny w Polsce. Do tego potrzebna jest wspólna praca rolników, producentów oraz przetwórców - mówi nowy prezes PZHiPBM.

Jak mówi Jacek Zarzecki, ważna jest również poprawa ekonomiki w gospodarstwach rolnych zajmujących się hodowlą bydła mięsnego. Można to uzyskać poprzez zakupy grupowe, rozwój sprzedaży bezpośredniej w tym aukcje bydła.

- Wyniki wszystkich organizowanych przez nas aukcji bydła mięsnego pokazują, że za dobry towar odbiorcy są skłonni zapłacić więcej. Ma to przełożenie na późniejsze ceny płacone także przez pośredników - dodaje Zarzecki.

Znany jest już skład zarządy Związku. Nowymi wiceprezesami PZHiPBM są: Jacek Klimza oraz Piotr Kraśnicki. Na stanowisko pełnomocnika ds. kontaktu z MRiRW wybrany został Józef Skarżyński.