Innowacyjny rękaw wentylacyjny wykonany jest ze specjalistycznego, trwałego tworzywa. Wydatek wentylatora, średnica rękawa, ilość, wielkość i rozmieszczenie otworów wentylacyjnych jest ściśle obliczana w zależności od budynku w którym ma zostać zamontowany.

Rękaw jest podłączony do wentylatora w ścianie budynku, przez co świeże powietrze zasysane jest z zewnątrz. Dzięki obliczeniom otworów, powietrze mimo rożnej prędkości w rękawie, jest równomiernie rozprowadzone po całym pomieszczeniu.

Produkt znajduje swoje zastosowanie przede wszystkim w cielętnikach, ale może być wykorzystany także w oborach, chlewniach oraz stajniach. Montaż możliwy jest zarówno w nowym budynku jak i w starej oborze.

Rękaw ma za zadanie zmniejszenie ilości drobnoustrojów w pomieszczeniu oraz ochronę zdrowia zwierząt, a co za tym idzie zaoszczędzenie kosztów opieki weterynaryjnej i w przyszłości lepszą wydajność mleczną krów.

Zaobserwowano, że jeden odruch kasłania u cielaka, w jego pierwszych dwóch miesiącach życia, spowodowany chorobami i zakażeniami układu oddechowego, to 50 l mniej mleka w ciągu całego okresu mlecznego krowy.