Coraz więcej gospodarstw specjalizujących się w produkcji mleka, decyduje się na żywienie krów w systemie TMR. Aby taka forma przygotowywania i zadawania paszy, była skuteczna, rolnik musi zaopatrzyć się w wóz paszowy o odpowiednich parametrach. Na rynku dostępne są maszyny tego typu, oferowane głównie przez zagraniczne firmy, dlatego ciekawą odmianą są produkty polskich producentów.

Firma Gama z Wysokiego Mazowieckiego, w ofercie produkowanych przez siebie maszyn marki Euromilk, dodała nowość – wóz paszowy RINO FX BASIC.

Ślimak w tej maszynie został wyprodukowany wg. metody OPTI-CUT. Osiągnięta w ten sposób geometria, skraca czas mieszania o 15 proc. Noże tnące, zostały wzmocnione podkładkami o grubości 15-20 mm, co ma zapobiec ich pękaniu podczas wrzucania bel. Standardowe wyposażenie obejmuje min. pierścień zapobiegający wypadaniu paszy, 7 noży tnących na ślimaku oraz 2 mechaniczne przeciwnoże.

W opcji oferowana jest min.  dwustopniowa przekładnia COMER, ograniczająca zapotrzebowanie na moc ciągnika, elektroniczny system wagowy z czterema sensorami oraz tylna taśma wysypowa.

Wozy oferowane są w trzech rozmiarach: 6, 8 i 10 m2, o szerokości 2,25 m i wysokości od 2,22 do 2,72 m.

Jak podaje producent, cena wozu paszowego Rino Basic w standardowym wyposażeniu zaczyna się już od 40 tys netto.