Nowy model robota udojowego VMS V310 został wzbogacony o moduł RePro, który z pobieranych próbek mleka jest w stanie wykryć wystąpienie rui, bądź potwierdzić cielność.

Funkcje InControl, PureFlow i InSight występują w obu systemach udojowych, ale standard DeLaval RePro jest obecny wyłącznie w VMS V310. Moduł ten ma zapewnić hodowcom bydła dokładny wgląd w status reprodukcyjny każdej krowy w stadzie.

System ten działa poprzez pobieranie próbek i analizę opartą na poziomie progesteronu w mleku. Ruję i ciążę można wykryć w czasie rzeczywistym, również u krów, które charakteryzują się występowaniem cichych rui.

Nowa funkcja opracowana przez DeLaval ma pozwolić rolnikom zaoszczędzić czas i koszty zarządzania rozrodem, m.in. poprzez unikanie przegapienia rui. Jak zapewnia producent, jest to pierwszy system doju, który automatycznie potwierdza cielność.

Nowy DeLaval VMS V310 opiera się na sukcesie VMS V300, który został wprowadzony na rynek w 2018 roku. Nowy egzemplarz będzie dostępny od 1 stycznia 2020 roku.