- Usługa się rozkręciła, na tyle, że nie jesteśmy w stanie wszystkich zapytań zrealizować. Nasze siły przerobowe są ograniczone, ponieważ obejmują czterech pracowników, po dwie osoby na jedną ekipę. W ubiegłym roku zostało wykonanych 150 udojów – mówi Monika Chojnowska, Specjalista ds. realizacji zamówień, Meritgen.

- Przyjęliśmy zasadę, że z początkiem roku przyjmujemy rezerwacje na kolejny rok, choć już w grudniu mamy mnóstwo telefonów. Na tę chwilę mamy już większość weekendów zajętych. Największym zainteresowaniem cieszą się terminy głównie w okresie wakacyjnym. W okresie wesel i komunii jesteśmy o te terminy ciągle pytani – dodaje Chojnowska.

Jeśli chodzi o zakres usług, podstawę stanowi udój. Jeśli natomiast pojawia się potrzeba rozdania pasz, pojenia cieląt, czy wyciagnięcie obornika, również istnieje możliwość wykonania tych prac, które są dodatkowo odpłatne. Teren objęty usługą obejmuje głównie Podlasie, ponieważ stąd napływa najwięcej zapytań. Jeżeli są wolne terminy, przyjmowane są zlecenia z dalszego terenu, jednak wówczas doliczana jest opłata za dojazd.

Cena usługi w stadzie do 50 sztuk za jeden udój wynosi obecnie 370 zł netto. Pozostałe usługi są dodatkowo wyceniane indywidualnie. Zapotrzebowanie na usługę zgłaszają gospodarstwa o różnej wielkości. Są takie, które mają 12 szt., ale i zdarzają się takie, które mają 200 z dojarnią karuzelową. Jednak największe zainteresowanie wykazują gospodarstwa o średniej wielkości stad, w granicach 50-70 sztuk. Usługa jest realizowana niezależnie od systemu doju w gospodarstwie.

- Na chwilę obecną, mimo dużego zainteresowania, zostajemy przy tych czterech osobach, ponieważ jest to nasza usługa poboczna. Zajmujemy się przede wszystkim sprzedażą nasienia i na tym głównie skupiają się działania firmy – informuje Monika Chojnowska.