Dynamiczny rozwój sektora produkcji mleka, a w tym powiększenie się stad bydła mlecznego pociągające za sobą zwiększenie areału upraw roślin przeznaczanych na paszę oraz rosnąca wydajność mleczna krów zmuszają co stosowania coraz to nowszych i wydajniejszych maszyn do zbioru zielonek tak by produkowana pasza była jak najwyższej jakości.

Przykładowo rolnicy korzystający z pierwszego etapu PROW, którzy kupili wówczas kosiarki dyskowe, zgrabiarki jednokaruzelowe i prasy rolujące, w tej chwili już rozglądają się za kolejnymi coraz większymi i wydajniejszymi maszynami jak zestawy kosiarek, zgrabiarki dwukaruzelowe, prasoowijarki czy przyczepy samozbierające, pomimo iż do rozliczenia poprzednich pozostało im jeszcze niekiedy ok. 2 lat – mówi Janusz Zamyłko przedstawiciel firmy Agromix Rojęczyn.

Firma Agromix Rojęczyn, która jest bezpośrednim importerem maszyn firmy Krone w ubiegłym roku na polskim rynku sprzedała ok. 300 pras oraz ok. 200 kosiarek dyskowych. Jest to sprzęt z górnej półki cenowej, ale z tymi maszynami można naprawdę dużo osiągnąć, gdyż jako marka - Krone produkuje jedynie maszyny do linii zielonkowej. Sztandarowym produktem firmy są jednak prasy, a ich udział w rynku jest szacowany na ok. 40 proc. – dodaje Zamyłko.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rolników firmy zaopatrujące rolnictwo muszą również się rozwijać.
Gdy rozpoczynaliśmy działalność zajmowaliśmy się sprzedażą importowanych, używanych maszyn. Jednak rozwój polskiego rolnictwa i poszukiwania polskich producentów coraz to nowszych, sprawnych i wydajniejszych maszyn umożliwia rozwój również naszej firmie – mówi Tomasz Abramczuk właściciel firmy AgroFrankopol.
 
Otwieramy kolejny już punkt sprzedaży w Sokołach na Podlasiu. Maszyny sprzedają się coraz lepiej, a największą satysfakcją działalności jest dla nas zadowolony klient. Dlatego też sprzedajemy sprzęt renomowanych marek takich jak Krone, Triolet czy Amazone. Prowadzimy również pełen serwis zarówno gwarancyjny jak i pogwarancyjny w hali o powierzchni tysiąca metrów kwadratowych – dodaje Tomasz Abramczuk.