Płynny przepływ informacji o aktualnej sytuacji różnych podmiotów jest niezbędny do łagodzenia wpływu epidemii na sektor mleczarski. Jak podkreślała pod koniec marca Agnieszka Maliszewska, dyrektor Polskiej Izby Mleka, w rozmowie z redakcją farmer.pl, nieformalny system wymiany informacją i mlekiem funkcjonował już wcześniej. Teraz jednak stworzono aplikację umożliwiającą wszystkim zainteresowanym.

 

Wystarczy wejść w zakładkę Aplikacja Ofertowa, by złożyć swoją ofertę.

– Jest to nasza odpowiedz na potrzebę wymiany informacji pomiędzy przetwórcami – mówi Agnieszka Maliszewska – Założyliśmy jakiś czas temu grupę na jednym z komunikatorów, gdzie na bieżąco przekazuję prezesom spółdzielni i zakładów aktualne informacje dotyczące rynku mleka w Polsce, Europie i świecie. To niezwykle ważne, by w tym momencie szybko komunikować się i informować o niezwykle dynamicznie zmieniającej się sytuacji i to narzędzie doskonale się sprawdza – dodaje.

Aplikację udostępniono na stronie iPIM.pl. Korzystanie z nowego narzędzia mającego zapewnić sprawną wymianę informacji jest bezpłatne i dostępne dla wszystkich zainteresowanych kupnem/sprzedażą/pomocą.