- To nie był łatwy rok, ale wciąż płacimy rolnikom wysokie ceny mleka zapewniając stabilne dostawy surowca. Konsumenci cenią wyroby Mlekpolu dzięki czemu nie mamy zapasów sprzedając wszystko na bieżąco. Zanotowaliśmy wzrosty sprzedaży w naszej najbardziej znanej marce czyli Łaciate. Bardzo nas to cieszy. Mleko Łaciate znane jest konsumentom już od 21 lat i wciąż jest najchętniej wybieranym polskim mlekiem co wyraża się również poprzez kolejne przyznawane Łaciatemu nagrody konsumenckie i branżowe. Hitem zarówno wśród konsumentów jak i cukierników jest masło ekstra Łaciate – informuje Lech Karendys, Dyrektor Wydziału Handlu SM Mlekpol w Grajewie.

W ostatnim czasie odnotowano również wzrost sprzedaży serów dojrzewających, śmietany i śmietanki oraz twarogów. Jeśli chodzi o eksport Mlekpol-u, nadal dominującym rynkiem eksportowym jest Azja. Tu niezmiennie Chiny, Pakistan, Wietnam, Indonezja.

Do nowych kierunków eksportowych należą Korea Południowa i Japonia. Po sukcesach w Afryce Północnej, SM Mlekpol rozpoczęła wstępne rozmowy handlowe z krajami Afryki Południowej. Nadal odnotowywane są również bardzo duże wzrosty sprzedaży do Izraela, na Wyspy Brytyjskie i do krajów Europy środkowo -wschodniej.