Sprayfo OsmoFit firmy Trouw Nutrition Polska jest rozpuszczalnym w wodzie, dietetycznym produktem, który nawadnia cielęta, dostarczając niezbędnych soli i cukrów w odpowiednich ilościach i proporcji, oraz łagodzi skutki zaburzeń pokarmowych.

Kompozycja ta jest unikalna, ponieważ w składzie produktu dominują sole sodowe w połączeniu z mniejszą ilością soli potasowych. Zadaniem tych związków jest wyrównanie strat minerałów elektrolitowych, a dzięki temu umożliwienie zwierzęciu wchłaniania wody. Ponadto zawiera wysoko strawne składniki, które dostarczają energię, nie wpływając na dodatkowe starty wody, oraz składniki buforujące.

W przeciwieństwie do rozwiązań cechujących się wyższą niż krew wartością osmolalności (roztwory hipertoniczne), które mogą przyczyniać się do odwodnienia, opatentowana formuła Sprayfo OsmoFit charakteryzuje się mniejszą osmolalnością (roztwór hipotoniczny), przez co nie wpływa negatywnie na proces nawadniania.

Produkt ten należy stosować w przypadku ryzyka wystąpienia zaburzeń trawiennych u cieląt, w czasie ich występowania lub w okresie powrotu do zdrowia. Preparat powinien być zawsze podawany w stałym stężeniu, po rozpuszczeniu w wodzie.

Sprayfo OsmoFit firmy Trouw Nutrition Polska został wyróżniony w konkursie „Innowacyjny Produkt Rolniczy 2020”.