Wozy paszowe są jednymi ze standardowych maszyn codziennego wykorzystania w gospodarstwach mlecznych.
Wykorzystanie tych urządzeń jest niezbędne w zastosowaniu systemu żywienia TMR, a przez środowisko w jakim pracują muszą być wykonane z trwałych materiałów.

W naszej fabryce powstają kosze załadunkowe wozów paszowych stacjonarnych i mobilnych, a także mechanizmy mieszające pasze. Nie wszystkie składowe wozów są jednak naszej produkcji, podzespoły takie jak np. przekładnia, pochodzą z zakupu – tłumaczy Tadeusz Melnyczok dyrektor fabryki w Dobrym Mieście.

Nie da się być najlepszym w każdej dziedzinie, dzięki wykorzystaniu  podzespołów firm, które specjalizują się w ich produkcji jesteśmy w stanie uzyskać zarówno wyższą jakość oraz niższy koszt – dodaje Melnyczok.

W nowej fabryce DeLaval w Dobrym Mieście wozy paszowe są w pełni montowane oraz przygotowane do eksploatacji. Kosze załadunkowe oraz mechanizmy mieszające są poddawane śrutowaniu przez co zwiększa się przyczepność farby, która dzięki temu może zabezpieczać stalowe elementy przez dłuższy okres użytkowania.

Dzięki wysokiej jakości materiałom wykorzystywanym do produkcji naszych wozów paszowych działają one przez długie lata w różnych warunkach użytkowania, w wielu krajach. Na chwilę obecną mamy informacje o stałej eksploatacji wozów zakupionych 8 lat temu, a nawet w Polsce nasze wozy pracują bezawaryjnie od 12 lat – mówi Melnyczok.