– Mając na względzie zmieniający się styl życia, Mlekovita towarzyszy klientom w działaniach prozdrowotnych, a doskonałym tego przykładem jest dzisiejszy Światowy Dzień Mleka w Polsce, którego celem jest zwrócenie uwagi na prozdrowotne właściwości mleka, ponieważ mleko jest produktem naturalnym i odżywczym, który powinien znaleźć się w codziennej diecie każdego człowieka. Bo z mleka się nigdy nie wyrasta. Dlatego uroczystość promuje mleko i jego przetwory w najpiękniejszej i najszlachetniejszej postaci, a jako gospodarz tego wydarzenia pragnę podkreślić, że nasze dzisiejsze spotkanie przypomina o konieczności promowania polskiej żywności – powiedział prezes zarządu Grupy Mlekovita Dariusz Sapiński.

Po rozpoczynającym część oficjalną występie Ludowego Zespołu Regionalnego Mazowia Prezes Dariusz Sapiński oficjalnie otworzył obchody Światowego Dnia Mleka w Polsce z Mlekovitą, wznosząc symboliczny toast szklanką mleka wraz z zaproszonym gośćmi. Chwilę później wręczono wyróżnienia i pamiątkowe statuetki przyznane przez prezesa zarządu Grupy Mlekovita osobom i firmom, dzięki którym nastąpił rozwój dystrybucji produktów mleczarskich na świecie i w Polsce oraz osobom szczególnie zasłużonym dla rozwoju polskiego mleczarstwa i produkcji mleka. Także w tym dniu wręczonych zostało 20 odznak „Zasłużony dla Spółdzielczości Mleczarskiej”, przyznanych uchwałą Krajowego Porozumienia Spółdzielni Mleczarskich w Warszawie.

Później miały miejsce występy artystów polskiej sceny muzycznej: Boryssa, zespołu News i koncert Margaret oraz kabaretu Łowcy.B. Podczas części artystyczno-rozrywkowej odbył się również pokaz Zambrowskiego Klubu Karate Kyokushin. Na lubiących rywalizację czekały tradycyjne Mistrzostwa w Piciu Mleka, które z czasem 8,34 sek wygrał Wiesław Szydłowski, oraz Mistrzostwa Dojenia Sztucznej Krowy, które w swoich kategoriach wygrali Magdalena Domonowska (1640 ml w 30 sek) i Paweł Safaryn (2256 ml w 30 sek). Wiele atrakcji czekało także na najmłodszych, m.in. konkursy partnerów wydarzenia, stoisko „Mleko z klasą” z animacjami czy dmuchany plac zabaw.

Światowy Dzień Mleka jest zorganizowany z inicjatywy firmy Mlekovita od 1998 r. Edycję 2019 r. patronatem honorowym objęła Minister Przedsiębiorczości i Technologii, a list okolicznościowy z okazji uroczystości przesłał kardynał Stanisław Dziwisz.