Sędzią wyceny był Roman Januszewski, selekcjoner Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka oraz sędzia międzynarodowy. Które samice zostały przez niego najwyżej docenione?

W kategorii jałowice 10-11 m-cy wygrała należąca do Emilii i Grzegorza Kuleszów Nadina, której ojcem jest po Artist. Zaś najlepsza w kategorii jałowic 12-13 m-cy była należąca do Leszka Goska Cytka po Opali.

Z kolei należąca do Piotra Kryńskiego Barbi 1, której ojcem jest Copyright, została czempionką w kategorii jałowic w wieku 14-15 m-cy. Zaś Maciej Żochowski i jego Veela 772 po Romanie zostali zwycięzcami w kategorii jałowice 16-17 m-cy. Podczas gdy Wiesław Wojno i jego Niki 2 po Tatoo zwyciężyli w kategorii 18-19 m-cy.

Roksana 31 po Crown Red ze stada Stanisława Żochowskiego była bezkonkurencyjna w kategorii 20-21 m-cy. Ten sam hodowca odebrał także czempionat wśród jałowic w wieku 22-24 m-cy za Veelę 738 Garecie.

Po wycenie na ringu w Szepietowie podczas 28 Wystawy Zwierząt Hodowlanych cieszyli się również: Anna Żochowska, OHZ Garzyn, Paweł Kulesza, Stanisław Żochowski, Łukasz Kraska oraz Andrzej Radziszewski, których samice zdobyły czempionaty wśród starszych zwierząt.

Bezkonkurencyjną wśród pierwiastek młodszych okazała się należąca do Anny Żochowskiej Veela 696 po samcu Riveting. W kategorii pierwiastek starszych sędzia wyróżnił Gratkę z OHZ Garzyn, której ojcem jest Altahothand.

Najwyższy tytuł wśród krów odmiany czarno-białej w II laktacji zdobyła Magia po Bandaresie, której właścicielem jest Paweł Kulesza. Zaś za najpiękniejszą krowę odmiany czerwono-białej w laktacji II i dalszej uznana została należąca do Stanisława Żochowskiego Doria 46 po samcu Dreamboy. Zaś zwyciężczynią w kategorii krów odmiany czarno-białej w III laktacji i dalszej została Hiena 63 po Butlerze ze stada Łukasza Kraski.

Wśród krów ras zachowawczych zwyciężyła należąca do Andrzeja Radziszewskiego Telimena 1 po Uskoku.

Superczempionką wśród krów została Hiena 63 po Butlerze ze stada Łukasza Kraski z Kalinowa.

Z kolei superczempionką wśród jałowic starszych została Veela 738 należąca do Stanisława Żochowskiego z Kamieńskich Wiktorów. Jej ojcem jest Garett.

Trzecią superczempionką, w tym drugą z gospodarstwa w Kamieńskich Wiktorach, została należąca do Macieja Żochowskiego Veela 772. Ojcem superczempionki wśród jałowic młodszych jest Roman.