Odchów cieląt jest jednym z najbardziej odpowiedzialnych zadań w gospodarstwie o mlecznym profilu produkcji. Już na tym etapie programowana jest dalsza użytkowość zwierząt, w tym również wydajność mleka.

Prace w gospodarstwie związane z odpajaniem cieląt mlekiem lub preparatem mlekozastępczym zajmują sporo czasu i wymagają zegarmistrzowskiej precyzji, można je jednak ułatwić wykorzystując pomoc w postaci taksówki mlecznej.

Urządzenia takie wprowadził dział Technika w firmie Blattin. Taksówki mleczne Blattin Milk Car umożliwiają łatwe i dokładne przygotowywanie oraz transportowanie mleka lub preparatu mlekozastępczego.

Odpajanie indywidualne lub w grupach umożliwia zaprogramowania dawek różnej wielkości, dostosowanych do wymagań oraz wieku cieląt. Obsługę taksówki ułatwia innowacyjny system dozowania automatycznie odmierzanych porcji. Urządzenie utrzymuje również odpowiednią temperaturę pójła, co zapobiega występowaniu biegunek oraz problemów trawiennych.

Taksówki Milk Car dostępne są w dwóch modelach. Blattin Milk Car jest wersją ciągnioną, natomiast Blattin Milk Car Mobile to model z napędem. Wersja mobilna taksówki posiada dodatkowo specjalny system myjący, za pomocą dyszy rozbryzgowej.

Taksówki Blattin Milk Car wykonane są w innowacyjnym prostokątnym kształcie. Ich niewielki wymiar (szerokość to zaledwie 67-70 cm) zapewnia sprawne poruszanie się nawet w bardzo ciasnych przestrzeniach. Przemieszczanie urządzenia w słabo oświetlonych miejscach ułatwia zamontowane oświetlenie LED.