Nowa lokalizacja Targów w Hali Expo i MOSiR okazała się sukcesem o którym świadczy zwiększona frekwencja zwiedzających w porównaniu z ubiegłym rokiem. Gdyby nie trudna sytuacja w branży i trwające obecnie protesty rolników w różnych rejonach kraju, prawdopodobnie wyniki podsumowujące Fermę byłyby znacznie wyższe.

Podczas imprezy fachowcy w dziedzinie produkcji zwierzęcej mogli zapoznać się z bogatą ofertą wystawców na 235 stoiskach. Odnotowano obecność firm z 9 państw. W dwóch halach targowych hodowcy mogli znaleźć wszystko, co jest niezbędne do pracy w nowoczesnym gospodarstwie zajmującym się produkcją zwierzęcą. Ciekawostką okazał się traktor oraz samochody dostawcze, które znalazły się na drugim piętrze hali.

W trwania trwania Targów hodowcy mogli zdobyć dodatkową wiedzę z zakresu hodowli, utrzymania i żywienia zwierząt wybierając interesujące dla siebie tematy z 40 wykładów prowadzonych przez znanych naukowców i praktyków.

Istniała również szansa na aktywny udział w dyskusji podczas 3. debat:
- „Rynek mleka po uwolnieniu kwot mlecznych, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji hodowców bydła i producentów mleka w Polsce"
- „Dramatyczna sytuacja na rynku świń! Jak przetrwać trudny okres?
- „Jaka Wspólna Polityka Rolna na lata 2014-2020".

Na Targach nie zabrakło również nowości i medali, którymi wybitne produkty nagradzała komisja składająca się z członków Łódzkiej Izby Rolniczej. W tym roku wręczono 19 Znaków Nowość i 23 Złote Medale.