To już czwarta odsłona wystawy „Mazurskie AGRO SHOW Ostróda” oraz trzecia edycja targów hodowlanych „Zagroda”, której ważnym punktem jest wystawa zwierząt hodowlanych.

Na wystawie można było obejrzeć ponad setkę najlepszych zwierząt: bydła mlecznego, bydła mięsnego, koni, kóz i owiec. Odwiedzający mogli jednocześnie zapoznać się z aktualnymi trendami i nowinkami w zakresie budownictwa i wyposażenia ferm.

Podczas oficjalnego otwarcia wystawy wręczono odznaczenia „Zasłużony dla rolnictwa”, „Za zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego” oraz złote odznaki Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Podczas trwania wystawy dla chłonnych wiedzy hodowlanej przewidziana była sesja wykładowa. Pierwszego dnia prelekcje obejmowały tematykę związaną z hodowlą bydła mlecznego. Natomiast drugiego dnia poruszane były problemy hodowli drobiu i trzody chlewnej w Polsce.

Organizatorem wystawy są Mazury Expo S.A. we współpracy z Warmińsko-Mazurską Izbą Rolniczą, Samorządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie oraz branżowymi organizacjami rolników. Wystawa hodowlana odbyła się po raz ostatni w tym terminie. Jak poinformował organizator, ze względu na ciągły rozrost imprezy, postanowiono przenieść część hodowlaną na termin jesienny.