Minęły już 22 lata, od kiedy pierwszy robot udojowy Lely zaczął swoją pracę. Na początku lat 90-tych nie myślano jeszcze, że dój krów będzie wykonywany przez roboty. Dzisiaj automatyzacja produkcji mleka, to podstawa rozwoju gospodarstw.

Mimo tego, że roboty Lely są już obecne praktycznie na całym świecie, to jubileuszowy Lely Astronaut trafił do niemieckiego gospodarstwa.

Jaki jaki będzie następny krok firmy? Aleksander van der Lely odpowiada, że główny priorytet to szukanie ciągłych innowacji, które w gospodarstwach pozwolą rolnikom na zwiększenie dochodowości, elastyczności codziennej pracy, zaoszczędzenia czasu i zwiększenia zadowolenia i satysfakcji z prowadzenia gospodarstwa mlecznego. Ważne jest też, aby rolnicy podejmowali kroki długoterminowe, które będą zabezpieczały ich przyszłość i rozwój gospodarstwa.

Firma oferuje całą gamę produktów związanych z obsługą krów, przygotowaniem dla nich paszy i produkcją mleka. Dyrektor firmy zauważa, że  - codziennie dbamy o to, aby nasz klient czuł się bezpieczne i zawsze mógł liczyć na fachową pomoc i poradę. W tym celu posiadamy centra serwisowe, czynne 24 h na dobę