Alternatywną formą świetlika łukowego z poliwęglanu jest pokrycie go specjalnie do tego celu stworzonym materiałem. Takie rozwiązanie oferuje firma Huesker. Świetlik wykonywany w tym systemie może mieć szerokość nawet do 7 m na całej długości budynku.

Pokrycie świetlika stanowi dwuwarstwowa membrana, która składa się z warstwy rozszczepiającej światło słoneczne, przepuszczając do budynku jedynie frakcję odpowiedzialną za oświetlenie, zatrzymując jednocześnie widmo ogrzewające. Druga warstwa jest odporna na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV.

Specjalne deflektory po bokach świetlika zapewniają sprawna wymianę powietrza, uniemożliwiając jednocześnie przedostawanie się deszczu czy śniegu do budynku. Konstrukcja łukowa świetlika wykonana jest ze stali ocynkowanej, co zapewnia długą żywotność produktu.

Zaletą zastosowanego materiału jest efekt światła rozproszonego, co ogranicza zjawisko nagrzewania się powietrza wewnątrz budynku pod wpływem promieni słonecznych. Jest to szczególnie istotne w okresie panowania wysokich temperatur, kiedy zwierzęta narażone są na działanie stresu cieplnego.

Plusem jest również niewielka masa całej konstrukcji, przy jednocześnie wysokiej wytrzymałości membrany na działanie warunków atmosferycznych, jak również na uszkodzenia wywoływane przez ptactwo.