W ofercie Can Agri pojawił się nowy preparat – AzametiFly – gotowy do użycia granulat do zwalczania owadów latających w pomieszczeniach inwentarskich. Postać produktu umożliwia zaaplikowanie go w miejscach, gdzie gromadzą się muchy, a więc w pobliżu zwierząt, jednak poza ich zasięgiem.

Należy rozsypywać cienką warstwę preparatu w kilku miejscach, na powierzchniach poziomych, na papierze lub kartonie w ilości 200 g/100 m2. Produkt można również (po rozcieńczeniu) zawiesić w odpowiednich pułapkach, w miejscach, do których nie mają dostępu zwierzęta i ludzie.

Istnieje także możliwość stosowania preparatu poprzez malowanie. W tym celu należy wymieszać 100 g AzametiFLY z 50 ml letniej wody i pomalować tą substancją stropy, ściany, okna, futryny itp. na obszarach przebywania much. Efekt owadobójczy następuje 5 dni po zastosowaniu. Jeżeli to konieczne, zabieg należy powtórzyć po 2-3 tygodniach.

Według producenta preparat jest szczególnie skuteczny z powodu wabiącego feromonu. Dodatkowo dosypanie cukru zwiększa efekt jego działania. Cena detaliczna produktu to ok. 60 zł brutto za 400 g oraz ok. 235 zł za 2-kilogramowe opakowanie.