Ograniczona podaż bydła i rosnący popyt wynikający m.in. z uwolnienia rynku HoReCa, sprawiają, że podmioty skupowe wyraźnie rywalizują ceną o surowiec, nie mogąc sobie pozwolić na przestoje. Importem wołowiny zaczęły interesować się kraje, które w ostatnim czasie nie były obecne na tym rynku.

W ostatnim czasie stawki oferowane za buhaje zaczęły doganiać ceny jałówek, a w niektórych zakładach nawet je przewyższać.

W tym tygodniu w ankietowanych zakładach ceny skupu buhajów w klasie R wynoszą maksymalnie 14,60 zł/kg (średnio 14,50 zł/kg), zaś w klasie O górna stawka wynosi 14,30 zł/kg (średnio 14,13 zł/kg). Ceny samców skupowanych na żywą wagę wynoszą maksymalnie 8,5 zł/kg (średnio 8,22 zł/kg).

Ceny jałówek rekordowo wysokie

Ceny jałówek ponownie wzrosły, w bieżącym tygodniu stawki w klasie R osiągnęły maksymalny pułap 15,00 zł/kg (średnio 14,11 zł/kg), a w klasie O 14,00 zł/kg (średnio 13,31 zł/kg). Za jałówki sprzedawane na wagę żywą producenci mogą obecnie otrzymać do 7,50 zł/kg (średnio 7,40 zł/kg).

Utrzymują się wysokie ceny krów

W tym tygodniu w cennikach skupu bydła stawki oferowane za krowy w rozliczeniu na WBC osiągnęły maksymalną cenę na poziomie 13 zł/kg (średnio 12,67 zł/kg). Natomiast w przypadku sprzedaży na żywą wagę, stawki dochodzą do 6 zł/kg (ceny netto).

Sprawdź najnowsze notowania cen skupu bydła ---->>