Tegoroczna edycja targów odbywa się pod hasłem „Mleko – na zdrowie!”. Według Waldemara Brosia nie wystarczy samo hasło „Pij mleko – będziesz wielki”, to właśnie prozdrowotne walory mleka i jego przetworów trzeba uświadomić społeczeństwu.

W otwarciu targów uczestniczyli m.in.: Tadeusz Romańczuk, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Czesław Siekierski, eurodeputowany do Parlamentu Europejskiego oraz senator Jerzy Chróścikowski, przewodniczący Senackiej Komisji Rolnictwa.

Targi rozpoczęły się od wręczenia wyróżnień dla 10 najlepszych spółdzielni mleczarskich oraz 10 największych eksporterów. Za najlepsze spółdzielnie mleczarskie uznano na równi SM „Mlekovita” w Wysokiem Mazowieckiem i OSM w Giżycku. Te dwa zakłady zwyciężyły również w rankingu największych eksporterów. Pierwsze miejsce zajęła SM „Mlekovita”, a drugie natomiast przyznano OSM w Giżycku.

Podczas tego wydarzenia zwiedzający mają okazję zapoznać się z asortymentem produktów prezentowanych na stoiskach spółdzielni mleczarskich. Każdy z zakładów oferuje degustację swoich topowych przetworów.

Impreza promocyjna mleka i produktów mleczarskich potrwa do piątku 16 listopada. W programie m.in.: Mleczna Strefa Zdrowia i Urody, „Dzień Mleka” – konkurs na „Mleczny Hit”. Targi odbywają się pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi i zostały dofinansowane są z Funduszu Promocji Mleka.