Firma określa swój produkt jako „Światowa nowość". Jest to swego rodzaju innowacja, która może budowę i wyposażenie obory. Zazwyczaj boksy legowiskowe wylewane są z lekkim spadkiem, gdy ze względu na optymalną pozycję leżącej krowy, korzysta się z materaca.

Producent ukośnych mat ułatwił to zadanie wprowadzając materac z takim samym spadkiem, jaki zazwyczaj mają boksy. Dzięki temu zostanie zachowany odpowiedni spadek, taki sam na każdym legowisku

Materac składa się z lateksowego rdzenia w kształcie klina, który jest wyższy w przedniej części boksu niż w tylnej. Ma też dwie różne twardości. Górna część materaca, która jest najgrubsza, zapewnia większy komfort dla przednich kończyn kładącej się krowy.

Tylna część materaca jest bardziej miękka i chroni w optymalny sposób tylną część ciała zwierzęcia. Ponadto tylna krawędź jest pochyła, co ułatwia czyszczenie i zapobiega kumulowaniu się wilgoci.

Stosowanie ukośnych materacy pozwala obniżyć koszty budowy, związane z wylewaniem posadzki boksu. Posadzki nie trzeba profilować do konkretnego spadku, można ją wypoziomować, na przykład przy użyciu płynnego betonu. Oznacza to szybszą i tańszą budowę boksów.

Materac został trzygwiazdkową europejską nowością targów Agromek 2014.