Zauważalna jest powolna tendencja wzrostowa w cennikach bydła, choć po wcześniejszych obniżkach w niektórych zakładach stawki nie odrobiły jeszcze strat.

Znaczna część ankietowanych zakładów w mniejszym lub większym stopniu dodatnio skorygowała cenniki, szczególnie w przypadkach, gdzie wcześniejsze spadki były drastyczne. W niektórych zakładach podwyżki wyniosły nawet 60 groszy przy wycenie poubojowej.

Obecnie za buhaje w klasie R zakłady płacą maksymalnie 12,80 zł/kg, a za klasę O 12,30 zł/kg. Najwyższe stawki za buhaje w wadze żywej dochodzą do 7,30 zł/kg.

Za jałówki w klasie R rolnicy mogą otrzymać do 12,50 zł/kg, a za klasę O do 11,80 zł/kg. Osobniki w wadze żywej skupujący wyceniają maksymalnie na 6,60 zł/kg.

Krowy w rozliczeniu poubojowym kosztują maksymalnie 11,20 zł/kg. Stawki za zwierzęta w wadze żywej dochodzą do 5,30 zł/kg (ceny netto).

Kierownicy skupów zaznaczają, że wielu rolników wstrzymuje się obecnie ze sprzedażą bydła czekając na przedświąteczny wzrost cen, co wydaje się bardzo prawdopodobnym scenariuszem.