W skupach bydła korekty cen niewielkie, a stawki nadal nie zachwycają. Najsłabiej w zestawieniu cenowym nadal wypada buhaj.

Aktualnie cena za buhaje w klasie R to maksymalnie11,6 zł/kg. Natomiast stawki w klasie O dochodzą do 11,3 zł/kg. Maksymalna cena samców skupowanych w wadze żywej to 6,8 zł/kg.

Od jakiegoś już czasu utrzymuje się przewaga cenowa jałówki nad buhajem. Obecnie stawki oferowane przez zakłady za klasę R wynoszą maksymalnie 12,8 zł/kg, a za klasę O 11,6 zł/kg. Za jałówki skupowane na wagę żywą rolnicy mogą otrzymać do 6,9 zł/kg.

Dość stabilnie wypadają stawki oferowane za krowy. W przypadku sztuk sprzedawanych na żywą wagę producenci mogą otrzymać do 5,3 zł/kg. Z kolei maksymalna stawka za WBC to obecnie 10,6 zł/kg (ceny netto).

W obliczu utrzymywania się niskich cen konieczne wydaje się podjęcie działań mających na celu uzyskanie wyższych cen za sprzedawane bydło. Warto więc może rozważyć założenie, bądź dołączenie się do istniejącej grupy producenckiej, aby wzmocnić swoją pozycję handlową.