Jeśli nie dostarczymy jej cielęciu we właściwej formie, witamina ta będzie występować w niedoborze, co może skutkować problemami zdrowotnymi takimi jak: biegunki, osłabienie, choroby układu oddechowego, syndrom słabego cielęcia.

Biodostępność jest kluczowym czynnikiem przy wyborze odpowiedniego suplementu witaminy E. Nowonarodzone cielęta mają ograniczoną aktywność enzymu o nazwie esteraza, który to decyduje o przekształceniu syntetycznej formy octanowej w biodostepną formę d-alfa-tokoferol.

Zważywszy na fakt, że stabilizowane syntetyczne formy witaminy E są w pełni wykorzystywane przez dojrzałe zwierzęta, a tylko częściowo przez noworodki, Trouw Nutrition Polska stosuje w linii preparatów Sprayfo (Sprayfo Excellent i Żółte), dedykowanej przyspieszonemu programowi odchowu LifeStart formę naturalną witaminy E.

Kombinacja obydwu dostępnych form witaminy E w produktach Sprayfo korzystnie wpływa na rozwój swoistej odporności cieląt, a w efekcie umożliwia uzyskanie lepszych wyników wzrostowych.