Jak informuje PFHBiPM, celem Walnego Zjazdu Delegatów było udzielenie absolutorium ustępującemu Zarządowi i wybór Prezydenta, oraz nowych władz Federacji.

Głównym punktem XII Walnego Zjazdu PFHBiPM był wybór prezydenta Polskiej Federacji na następną kadencję. Na to stanowisko zostało wystawionych dwóch kandydatów - obecnie urzędujący Leszek Hądzlik i Rafał Stachura - prezes Lubelskiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Jak czytamy w komunikacie PFHBiPM - W tajnym głosowaniu zwyciężył Leszek Hądzlik, w stosunku głosów 69 do 41 i to on będzie przewodził Federacji w latach 2019 - 2023.

- Stworzyliśmy organizację, która ma ogromną wartość, stanowi wyjątkową wspólnotę idei oraz dążeń zarówno dla hodowców jak również pracowników. Polska Federacja to licząca się w branży, przynosząca zysk i przyjazna hodowcom organizacja. Połączyliśmy sukces komercyjny z misją. Bo śmiało można nazwać misją fakt, że od prawie 25 lat pomagamy i pracujemy na rzecz hodowców - mówił Leszek Hądzlik.

Podczas spotkania wybrano również 35. Członków Zarządu kadencji 2019-2023. Pełna lista wybranych Członków dostępna w załączniku.