Targi już po raz czwarty odbyły się w Łodzi, tym razem w innej oprawie. Dotychczasowa lokalizacja - Atlas Arena została zmieniona na halę Expo oraz halę MOSiR przy al. Politechniki. Od 2014 r. głównym organizatorem imprezy jest DLG AgroFood. DLG (Niemieckie Towarzystwo Rolnicze) jest również organizatorem jednej z największych wystaw na świecie - EuroTier w Hanowerze.

Targi Ferma są jedyną niszową, specjalistyczną, krajową wystawą dedykowaną dla profesjonalistów z zakresu chowu i hodowli zwierząt. W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 wystawców z kraju i z zagranicy, a co cieszy najbardziej, przybywa coraz więcej polskich firm.

Sporym zainteresowaniem hodowców cieszył się dział genetyczny. Wynika to m.in. z wprowadzonej w ostatnim czasie przez firmy hodowlane oferty nasienia buhajów wycenionych genomowo. Polskie gospodarstwa już od dawna czekały na tę możliwość, z której zachodni producenci korzystają już wiele lat.

Oprócz wystawy urządzeń i wszelkich środków produkcji w gospodarstwie utrzymującym zwierzęta, producenci mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę z szeroko omawianej tematyki hodowlanej. Każdego dnia w czterech salach wykładowych można było wysłuchać ciekawych wystąpień postaci ze świata nauki.

W kolejnych dniach będziemy przedstawiać Państwu tematykę poruszanych zagadnień.