Spotkanie tym razem rozpoczniemy od prezentacji gospodarstwa zajmującego się produkcją mleka w woj. podlaskim. Pokażemy m.in. jak można rozwijać gospodarstwo i efektywnie produkować mleko bez milionowych inwestycji w infrastrukturę. Liczymy w tym miejscu na dyskusję z Państwa udziałem.

26 lutego 2019 • POROSŁY-KOLONIA K. BIAŁEGOSTOKU • DWÓR CZARNECKIEGO >> więcej o konferencji

Czy w podniesieniu konkurencyjności może pomóc genetyka? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć podczas jednego z zaplanowanych wykładów, w którym specjalista z tej dziedziny przedstawi zalety wykorzystywania selekcji genomowej w stadzie i korzyści ekonomiczne, wynikające z zastosowania tej technologii.

W kolejnym wystąpieniu poprosimy naszego eksperta, aby podpowiedział jak w maksymalny sposób wykorzystać potencjał pasz objętościowych. Wykorzystanie potencjału powierzchni paszowej i maksymalizacja produkcji mleka z własnych pasz objętościowych pozwoli ograniczyć wydatki na kosztowne mieszanki treściwe, a przez to wygenerować większe zyski z produkcji.

Podczas konferencji poruszymy też niezwykle ważny problem, obecny w każdym stadzie krów mlecznych, jakim jest mastitis. Schorzenie to ma różne oblicza, warto więc dowiedzieć się jak je rozpoznawać i jak sobie z nimi radzić. Ekspert podpowie nam, czy zawsze jedynym rozwiązaniem jest terapia antybiotykowa.

Wszystkie poprzednie edycje konferencji cieszyły się dużym zainteresowaniem producentów mleka
Wszystkie poprzednie edycje konferencji cieszyły się dużym zainteresowaniem producentów mleka

Przed nami więc znów napięty grafik spotkania i solidna dawka wiedzy oraz praktycznych porad. Nie może Was tam zabraknąć!

Konferencja odbędzie się w tym samym dniu i miejscu, co jedna z naszych regionalnych konferencji Przez Innowacyjność do Sukcesu. Serdecznie zapraszamy do udziału w jednej, lub obu tych konferencjach.

Udział w naszych spotkaniach jest bezpłatny, wymagana jest jedynie rejestracja, której można dokonać na stronie Rejestracja