Zielona Gala jest najważniejszą na Podlasiu wystawą dotyczącą gospodarowania na użytkach zielonych, połączoną z pokazami maszyn z linii zielonkowych organizowaną przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

Gdy przed ośmioma laty pokazy były organizowane po raz pierwszy na łąkach PODR w Szepietowie pokazanych zostało zaledwie kilkanaście maszyn, które oglądane były przez kilkadziesiąt osób. Na dzień dzisiejszy liczba wystawców wzrosła do ponad 60, prezentujących kilkaset maszyn i urządzeń do produkcji pasz z użytków zielonych.

Kapryśna pogoda pierwszego dnia Gali (sobota 25.05) pokrzyżowała plany organizatorów i wystawców, zmuszając ich do przeniesienia pokazów na dzień drugi, czyli niedzielę. I tak w niedzielny poranek ponad 80 zestawów maszyn z linii zielonkowych (kosiarki, przetrząsacze, zgrabiarki, prasy oraz przyczepy zbierające) wyjechało na ośmiohektarową łąkę pokazową by zaprezentować swoje możliwości.

Podczas uroczystego otwarcia Zielonej Gali, wyróżniony przez Organizatora został zmarły w ubiegłym roku Pan Henryk Kraszewski (właściciel firmy Primator w Czyżewie, oraz główny organizator i pomysłodawca tej wystawy). Zielonej Gali w Szepietowie nadane zostało imię Henryka Kraszewskiego.

Wydarzeniem towarzyszącym Zielonej Gali była piąta edycja Podlaskich Targów Budownictwa Wiejskiego. Blisko 40 firm prezentowało swoje produkty, a przewodnim tematem były odnawialne źródła energii oraz budownictwo energooszczędne na obszarach wiejskich.