Domki dla cieląt, czyli najbardziej popularne – „igloo” wykonane są z tworzywa sztucznego. Jest to kosztowne, ale domki są bardzo trwałe. By spełniały one swoje podstawowe zadanie wykonać je można również we własnym zakresie z praktycznie każdego materiału, np. z drewna.

Hodowca z Podlasia wykonał domki dla swoich cieląt ze zbiorników z tworzywa o pojemności 1 m. sześć.(zdjęcie). Zbiornik został wyjęty z aluminiowego stelażu, a po odcięciu dna i wycięciu wejścia stanowi gotowy domek dla cielęcia. Stelaż natomiast po niewielkich przeróbkach wykorzystany został jako wygrodzenie wybiegu oraz strefy karmienia.

W odchowie cieląt bardzo ważne jest zapewnienie odpowiednich warunków. Często jednak zwierzęta te utrzymuje się w budynkach, w zbyt dużym zagęszczeniu, gdzie wentylacja nie działa na odpowiednim poziomie, a  przez to temperatura oraz stężenie gazów i patogenów jest zbyt wysokie. Cielęta tak utrzymywane narażone są na różnego rodzaju infekcje, czynniki te mogą również być przyczyną występowania biegunek.