Herbacid Cow jest preparatem ziołowym, którego zadaniem jest poprawa parametrów produkcyjnych krów mlecznych m.in. wspomaga on działanie układu pokarmowego, wydłuża okres użytkowania krów.

Dzięki zawartości wyciągów roślinnych (z jeżówki, anyżu, tymianku, bluszczu, niepokalanka, pluskwicy i eukaliptusa) oraz kwasów tłuszczowych (mlekowego, mrówkowego i octowego) preparat ten ma wpływać na pobudzenie apetytu i pobudzenie trawienia. W efekcie ma to również przynieść poprawę wykorzystania składników pokarmowych paszy i dzięki temu wzrosnąć ma wydajność mlecza krów.

Stymulacja odporności krów przyczynia się do obniżenia zawartości komórek somatycznych w mleku. Preparat ten wspomaga funkcje wątroby i przysadki mózgowej, a dzięki zawartości fitoestrogenów poprawie ulega również płodność krów.

Jego stosowanie producent określa na ok. 80-100 ml/dzień dodatek do paszy dla krowy w okresie laktacji. W przypadku sztuk zasuszonych dodatek ten powinien być zmniejszony do 50 ml/szt./dzień. Preparat jest dostępny w opakowaniach 20, 220 oraz 1000 litrowych.