Coraz więcej mówi się o konieczności zapewnienia zwierzętom hodowlanym dobrych warunków, co z pewnością jest bardzo pozytywną tendencją, która przynosi korzyści zarówno zwierzętom, jak i przedsiębiorcom. W latach 2023-2027 w Krajowym Planie Strategicznym dla Wspólnej Polityki Rolnej na dobrostan zwierząt przeznaczono ponad 1,4 mld €. 

A wpływa na niego wiele czynników. Gdy krowy żyją w dobrych warunkach i otoczone są właściwą opieką, są zdrowsze, a ich samopoczucie — lepsze. To z kolei przekłada się na niższe koszty utrzymania, leczenia, a także powoduje, że ich mięso jest znacznie lepszej jakości.

Dobrostan zwierząt jest dla nas kluczowy

Skłodowskim leży na sercu, aby zwierzęta były dobrze traktowane. Dlatego współpracują jedynie z zaufanymi hodowcami, którzy wyznają podobne wartości. Sprawdzają, czy ich partnerzy hodują zwierzęta z poszanowaniem ich dobrostanu, czy są odpowiednio karmione i poddawane regularnym badaniom weterynaryjnym.

Posiadają własne zakłady ubojowe oraz nowoczesne pojazdy do bezpiecznego transportu zwierząt. Zadbali też o takie rozmieszczenie poszczególnych oddziałów firmy, aby transport przywożonych zwierząt był nie dłuższy niż 150 kilometrów. Kierujemy się zasadą – im krótsza droga, tym lepiej. 

Aby przeczytać cały artykuł, wejdź na bloga Skłodowscy.co.

 

Zajrzyj na konta w social mediach - @sklodowscy.co na Instagramie i Facebooku, @Sklodowscy na LinkedIn. Tam znajdziesz wiele przepisów na burgery 100% wołowiny Skłodowscy, ciekawych badań, raportów i wiedzy o wołowinie. Bo wołowina to nasza pasja.