Dzięki tej inwestycji, SuperDrob rozwija budowę własnego ekosystemu. Posiadanie wylęgarni, ferm, zakładu przetwórstwa i dystrybucji produktów, a także wytwórni pasz, pozwoli jej na oferowanie rozwiązań od pola po półkę sklepową. Taka struktura organizacyjna zagwarantuje uzyskanie najlepszych efektów ekonomicznych oraz pełną kontrolę nad jakością i bezpieczeństwem produktów na wszystkich etapach.

Efektem powstania zakładu ŁukPasz jest to, że hodowcy broilera kurzego (współpracujący z SuperDrob) będą mieli zapewnione dostawy najwyższej jakości pasze. Wytwórnia pozwoli na kontrolę kosztową oraz jakościową kolejnego etapu łańcucha dostaw w procesie produkcji drobiu. W zakładzie są obecnie produkowane pełnoporcjowe mieszanki pasz w strukturach dla broilera kurzego: starter, grower, finisze oraz pasze specjalistyczne dla stad reprodukcyjnych.

ŁukPasz współpracuje z kilkuset gospodarstwami i hodowcami drobiu. Wytwórnia dobrze działa, gdy są surowce, gdy jest dobra technologia, gdy są klienci. Jesteśmy z rolnikiem, jesteśmy z hodowcami, parterami biznesowymi na dobre i na złe. Zapewniamy im dobrej jakości pasze i pomagamy w wielu sytuacjach. Jako spółka w Grupie SuperDrob, tworzymy ekosystem zintegrowanej produkcji. Z jednej strony tworzymy rynek dla rolników, z drugiej zaś strony sami od niego zależymy. Chcemy być blisko naszych partnerów biznesowych, tak aby czuli się z nami jak w rodzinie. – wyjaśnia Piotr Grzonkowski, prezes firmy ŁukPasz i członek zarządu ds. finansowych w SuperDrob S.A.

SuperDrob należąc do największych firm w branży drobiarskiej na rynku polskim (zarazem będąc znaczącym eksporterem), chce dalej podnosić standard swoich produktów oraz zwiększać skalę swojej produkcji. W szczególności, że zapotrzebowanie na tego typu produkty jest ogromne. Obecnie 60% produkcji zbóż w Polsce jest przeznaczone dla przemysłu paszowego. Tylko w rodzimej branży drobiarskiej jest ponad 177 mln sztuk zwierząt do wyżywienia.

Grupa SuperDrob to firma z długą tradycją. Już od 26 lat produkuje oraz przetwarza drób. Od kilku lat jej rozpoznawalność na rynku krajowym wzrasta poprzez m.in. oferowanie produktów premium (Kurczaka Sielskiego), a także poprzez swoją pozycję jako eksportera w Unii Europejskiej oraz Chinach. W 2018 r. Grupa SuperDrob osiągnęła obrót wysokości ok. 1,5 mld zł.