Twitter to medium społecznościowe coraz chętniej wykorzystywane do szybkiego przekazywania informacji i komentowania bieżących wydarzeń i to już nie tylko przez dziennikarzy, polityków, celebrytów, sportowców ale też różnego rodzaju branże, w tym firm z sektora rolno-spożywczego, a nawet samych rolników.

Łatwo można zauważyć, że grupa rolników użytkujących Twittera rośnie z dnia na dzień. Chętnie przekazują sobie najnowsze informacje, nie pozostawiając ich bez komentarza.

Aktywność rolników może potwierdzić chociażby organizowanie się poprzez utworzenie konta "Partii Twiterowych Rolników", czyli @PRolników. Osoby gromadzące się pod tym szyldem określają swoją grupę jako nieformalne stowarzyszenie rolników, działające na Twitterze, którego jak piszą: celem jest normalność, rolnicze prawo do wsi i promocja haseł „jest rolnik jest żywność”, czy też „doceń  rolnika”. To tu znajdziemy rolników z różnych regionów kraju kryjących się chociażby pod takimi profilami jak: ar szczecin, RolnikSamWdolinie, Rolnik NIEprofesjonalny, Bardowscy, Łukasz, Rolnik oraz wielu, wielu innych, którzy codziennie aktywnie komentują wszelkie sprawy związane z rolnictwem.

Trzeba też przyznać, że dzięki bezpośredniemu charakterowi funkcjonowania Twittera ze swoimi uwagami i pomysłami docierają chociażby do polityków, czy też przedstawicieli rolniczych związków branżowych.

Tym bardziej, ciekawa wydaje się inicjatywa SuperDrob, firmy która jako pierwsza w Polsce zorganizowała spotkanie użytkowników Twittera pod hasłem Food Tweetup, skupiając się przy tym na branży drobiarskiej, która dzisiaj musi sprostać wielu wyzwaniom - rosnącej konkurencji, wprowadzaniu produktów wpisujących się w zrównoważone rolnictwo, jak choćby chów ptaków bez użycia antybiotyków i żywionych paszami bez komponentów GMO, czy poszukiwanie nowych rynków zbytu dla olbrzymiej krajowej produkcji mięsa drobiowego.

W trakcie spotkania zorganizowanego przez SuperDrob poruszono również problem rozwoju inwestycji na terenach wiejskich i trudności jakie w związku z tym są stawiane rolnikom chcącym inwestować w nowe obiekty inwentarskie. 

Jak podsumował Łukasz Zając PR manager w SuperDrob - nasz Tweetup pokazał, że Twitter jako platforma społecznościowa skupia wiele interesujących osób związanych z produkcją żywności jako strategicznego zasobu państwa. Warto się wymieniać opiniami o wyzwaniach naszej branży, do których obecnie należą takie tematy jak: sprawa konsolidacji na rynku, budowania silnych marek rolno-spożywczych, edukacji konsumenckiej oraz zrównoważonego rozwoju producentów spożywczych i rolników. Goście docenili bezpośredni dostęp do ekspertów z firmy i branży.

Pamiętajmy też, że Tweetup to doskonała okazja na to, aby komentatorzy, eksperci, dziennikarze i liderzy branży mogli się poznać w świecie realnym. Jak można było się przekonać, w Polsce Twitter to nie tylko polityka, ale również  #AGRO #FMCG #FOOD.

Zapraszamy też do śledzenia konta redakcji "Farmera" na Twitterze - czyli @farmer_pl